Celý intranet Aktuální oblast
Facebook

Lidové noviny o JB

 LN o JB

Z našich knih

 

Léčba Bokem

 

 

 

 

Předseda Spolku Šalamoun


 

Věřím tomu

Věřím tomu, že se věci dějí pro samu nutnost jejich nezbytnosti. Výbor na obranu nespravedlivě stihaných ( VONS ) byl, jak se ukázalo, takovouto nezbytností. Dodnes je nedoceněna činnost skupiny lidí, kteří s vědomím, že je za to bude totalitní režim pronásledovat sledovali případy policejní a justiční zvůle, dokumentovali je, vydávali o nich správy, informovali o nich zahraniční media, obraceli se písemně na příslušné státní orgány aby je upozorňovali na nezákonné jednání příslušníků StB a orgánů činných v trestním řízeni a vybízeli je k zavedení nápravy a pomáhali jedincům, kteří se stali obětmi ideologických nebo mocenských ambicií zločinců, kteří více jak čtyřicet let ovládali naší zemi.

více zde

O právu a spravedlnosti s předsedou Spolku Šalamoun Johnem Bokem

Otázky kladl Milan Daniel - vyšlo v Literárních novinách 5.5.2003

John Bok je jedním z mála mužů „Listopadu“, který nevyužil své pozice k tomu, aby ji proměnil na peníze. Jakmile zjistil, že by mu takové znehodnocení vlastního života mohlo hrozit, odešel „do nezávislosti“. Je dlouholetým předsedou Spolku Šalamoun, který se snaží z občanské strany napravovat křivdy, jichž se dopouští česká justice. Pro jadrné slovo nejde daleko; sympatie si získává tím, že je říká přesvědčivě, poctivě, byť s ním v jednotlivostech nemusíme souhlasit.

více zde

Slovo předsedy 2001

Personální vlivy způsobily, že jsme nemohli po dobu přibližně tří čtvrtí roku obnovovat naše webové stránky. Přesto je zájemci nepřestali navštěvovat, což je pro nás důkazem, že nás lidé potřebují. Vrháme se proto s dvojnásobnou chutí do nové etapy provozu stránek, s novým správcem, a v poněkud pozměněné podobě. Aniž bychom z bezpečnostních důvodů prozradili podrobnosti, sdělujeme, že novým správcem je skutečný, nefalšovaný anděl, který se mezi námi pohybuje přestrojen za mladou, půvabnou ženu, se srdcem plným soucitu s trpícími a ochoty pomáhat, ale bojovnou jako Johanka z Arcu. Ač ke zpovědi nechodíme, za tuto pomoc shůry jsme vděčni a věříme, že našim chráněncům bude prospěšná.

více zde

Slovo předsedy 1999

V knize „Sametová špína“, kterou jsme společně s Přemyslem Vachalovským napsali, jsem v kapitole „Věřím tomu...“, jenž byla věnovaná Výboru na obranu nespravedlivě stihaných, uvedl proč a za jakých okolností vznikl Spolek Šalamoun. Bylo to z pocitu bezmoci. Všeobecná absence právního citu a nedostatečné právní vědomí v celé naší společnost, jenž umožňovaly a dodnes umožňují orgánům činným v trestním řízení páchat nové zločiny a bezpráví, vyvolaly potřebu existence občanské kontroly.

více zde

AV ČR

IČO: 63837714 | P.O.Box 383, 111 21 Praha 1 | P.O.BOX 103, Šumperk 1 | č.ú.: 170718584/0300