Mezinárodní odborná konferenci k problematice pachových stop a jejich použitelnosti jako důkazu v trestním řízení.

Dne 14. 11. 2019 pořádá poslanecký klub České pirátské strany ve spolupráci se Spolkem Šalamoun, pod záštitou předsedy výboru pro bezpečnost Radka Kotena, Mezinárodní odbornou konferenci k problematice pachových stop a jejich použitelnosti jako důkazu v trestním řízení.

pes-cicha.jpg

Na konferenci vystoupí přední i evropští odborníci mj.:

Ing. Ludvík Pinc, PhD.
Adee Schoon, PhD.
Prof. Tadeusz Jezierski, PhD. DSc.
Prof. Ing. Luděk Bartoš, Dr.Sc.
Doc. Ing. Helena Chaloupková, PhD.
Prof. RNDr. Štěpán Urban, CSc.
Cílem konference bude zástupcům, zejména justice, ministerstva spravedlnosti a státního zastupitelství vysvětlit, že tak, jak byla metoda pachové identifikace používána na území České republiky, bylo v rozporu s vědeckým poznáním.

Bohužel Spolek Šalamoun monitoruje řadu trestních kauz, kde tzv. pachová stopa je zcela stěžejním důkazem odsuzujících rozsudků.
Spolek na podporu nezávislé justice v ČR
Šalamoun:
John Bok, předseda spolku